Zwycięstwo Concordii, porażka Wikielca

2024-05-04 18:00:00(ost. akt: 2024-05-04 18:58:01)
Radość w szatni Concordii Elbląg

Autor zdjęcia: facebook/Concordia Elbląg

PIŁKA NOŻNA\\\ W 28. kolejce III ligi broniąca się przed spadkiem Concordia odniosła cenne wyjazdowe zwycięstwo.
* GKS Wikielec - Jagiellonia II Białystok 0:3 (0:2)
0:1 - Polkowski (7), 0:2 - Rybak (8), 0:3 - Wojdakowski (73)

* Pilica Białobrzegi - Concordia Elbląg 0:1 (0:0)

0:1 - Criciúma (61)

W pierwszej połowie oba zespoły miały swoje okazje, ale bramki ostatecznie nie padły.
Druga część meczu zaczęła się od ataków Pilicy, która w 49. minucie obiła nawet poprzeczkę elbląskiej bramki. Słoniki na swoją okazję musiały czekać do 61. minuty. Wówczas Łukasz Makarski dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę odbił głową jeden z obrońców, po czym dobiegł do niej Bartosz Danowski. Doświadczony pomocnik zwodem zmylił przeciwnika i obracając się z piłką dograł na ósmy metr. Stojący tam Joao Augusto idealnie złożył się do strzału i efektownymi półnożycami wpakował piłkę do siatki!
W 84. minucie na 2:0 mógł podwyższyć Łukasz Makarski, ale z ostrego kąta strzelił minimalnie obok słupka.
Elblążanie wygrali pierwszy w tym roku mecz ligowy na obcym stadionie i zrobili kolejny duży krok w kierunku utrzymania w III lidze.

* Lechia Tomaszów Mazowiecki - Legionovia Legionowo 3:1 (2:1)
* Warta Sieradz - GKS Bełchatów 2:1 (0:1)
* Unia Skierniewice - Broń Radom 3:1 (0:1)
* Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Mławianka Mława 3:0 (2:0)
* Victoria Sulejówek - Olimpia Zambrów 1:3 (0:3)
* ŁKS 1926 Łomża - Legia II Warszawa 3:1
* Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Pelikan Łowicz 3:1 (2:1)