Zwycięstwo zespołu Skórasia

2024-04-12 11:56:53(ost. akt: 2024-04-12 11:58:39)
Aston Villa - Lille 2:1

Autor zdjęcia: PAP/EPA

Sebastian Szymański zaliczył asystę, ale jego Fenerbahce Stambuł uległo na wyjeździe Olympiakosowi Pireus 2:3 w ćwierćfinale piłkarskiej Ligi Konferencji. Club Brugge Michała Skórasia pokonał u siebie PAOK Saloniki Tomasza Kędziory 1:0. Obaj Polacy rozegrali cały mecz. Rewanże za tydzień.
Piłkarze ze Stambułu po niespełna godzinie przegrywali w Grecji już 0:3 po golach Konstantinosa Fortounisa, Stevana Jovetica i Chiquinho, ale zdołali odrobić część strat. W 68. minucie gola strzelił doświadczony Serb Dusan Tadic, a w 74. minucie wynik ustalił Irfan Kahveci, po podaniu od Szymańskiego.
Pomocnik reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie.

W innym zakończonym wcześniej ćwierćfinale Viktoria Pilzno zremisowała z Fiorentiną 0:0.

Wieczorem rozegrano spotkania Club Brugge - PAOK Saloniki oraz Aston Villa Birmingham - Lille OSC.

W pierwszym z tych meczów w podstawowych składach obu drużyn wybiegli Skóraś i Kędziora, byli piłkarze Lecha Poznań. Grali do końca, a belgijski zespół zwyciężył 1:0 po golu już w szóstej minucie Norwega Hugo Vetlesena. W doliczonym czasie gry Skóraś został ukarany żółtą kartką.

Natomiast w spotkaniu w Birmingham gospodarze, bez kontuzjowanego Matty'ego Casha, wygrali z Lille 2:1. Do 84. minuty prowadzili 2:0 (Ollie Watkins i John McGinn), ale wówczas gola dla francuskiego zespołu, ważnego w perspektywie rewanżu, strzelił Bafode Diakite.