Stomil dołożył do pieca!

2024-03-30 13:59:13(ost. akt: 2024-03-30 21:15:32)

Autor zdjęcia: stomil.olsztyn.pl

Najgorszy atak w II lidze w końcu się przebudzi, w efekcie w Olsztynie bramkarz krakowskiego Hutnika aż trzy raz musiał wyjmować piłkę z siatki.
* Stomil Olsztyn - Hutnik Kraków 3:0 (2:0)
1:0 - Filip Laskowski (8), 2:0 - Karol Żwir (41), 3:0 - Bartosz Florek (83)

Stomil: Miłosz Garstkiewicz - Michał Karlikowski, Filip Szabaciuk, Hubert Sadowski, Lukáš Kubáň, Karol Żwir - Hubert Krawczun (46 Piotr Kurbiel), Michal Bezpalec (77 Iwan Brikner), Filip Laskowski, Daniel Pietraszkiewicz (59 Łukasz Szramowski) - Bartosz Florek (87 Mateusz Drabiszczak).

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Lukáš Kubáň odebrał pamiątkową koszulkę za rozegranie ponad 100 meczów. Setny występ miał miejsce na ostatnim domowych meczu ze Stalą Stalowa Wola. Pamiątkową koszulkę otrzymał także obecny Andrzej Dawidziuk, trener bramkarz reprezentacji Polski, a w przeszłości piłkarz olsztyńskiego klubu.

Stomil wyszedł na prowadzenie w ósmej minucie. W środku boiska piłkę przejął Filip Laskowski, odegrał do Daniela Pietraszkiewicza, ten z pierwszej piłki zagrał do Bartosza Florka. Napastnik Stomilu podał idealnie w pole karne do Filipa Laskowskiego, a ten w sytuacji sam na sam się nie pomylił. Olsztyński zespół podwyższył prowadzenie w 41. minucie za sprawą Karola Żwira. Kapitan olsztyńskiego zespołu dopadł do piłki w polu karny, uderzył, piłka jeszcze się odbiła i wpadła do bramki rywala.
W 83. minucie wynik ustalił Florek, który wykorzystał super podanie od Kurbiela.

* 26. kolejka, GKS Jastrzębie - Kotwica Kołobrzeg 3:1 (2:0), Wisła Puławy - Olimpia Elbląg 4:0 (1:0), Stal Stalowa Wola - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (0:0), Chojniczanka Chojnice - KKS 1925 Kalisz 0:1 (0:1), ŁKS II Łódź - Polonia Bytom 0:2 (0:0), Pogoń Siedlce - Lech II Poznań 2:0 (1:0), Zagłębie II Lubin - Olimpia Grudziądz 1:2 (0:1), Radunia Stężyca - Skra Częstochowa 3:2 (2:1).