Od kobiecej Superligi do II ligi mężczyzn

2024-03-11 13:00:00(ost. akt: 2024-03-11 09:57:40)
Warmia Energa Olsztyn

Autor zdjęcia: archiwum klubu

PIŁKA RĘCZNA\\\ W grupie spadkowej Superligi Start przegrał z ekipą z Jarosława, ale pozostał na bezpiecznym miejscu w tabeli.
• Start Elbląg - Handball JKS Jarosław 28:32 (13:16)
START: Ciąćka, Pentek - Bancilon, Dworniczuk 2, Owczarek, Stefańska, Wiśniewska, Weber 7, Kuźmińska, Głębocka 3, Grabińska, Pahrabitskaya 2, Costa Pereira, Stapurewicz 4, Tarczyluk 2, Macedo 8, kary: 6 min.
Najwięcej dla JKS: Byzdra 11, Matuszczyk 7, Kozimur 5, kary: 6 min.

Elblążanki fazę zasadniczą zakończyły na siódmym miejscu, więc teraz muszą rywalizować w grupie spadkowej. Przypominamy, że zespół, który po zakończeniu zajmie ostatnie miejsce, spadnie do Ligi Centralnej, natomiast dziewiąta ekipa Superligi rozegra baraż z wicemistrzem Ligi Centralnej.
Start był faworytem sobotniego meczu, bo nie dość, że zajmuje wyższe miejsce w tabeli, to na dodatek już dwa razy w tym sezonie poradził sobie z zespołem z województwa podkarpackiego. Niestety, elblążanki zaczęły w fatalnym stylu, bo po sześciu minutach przegrywały 0:3. Co prawda w 19. min po rzucie Pauliny Stapurewicz był remis 7:7, jednak - jak się później okazało - był to pierwszy i zarazem ostatni remis w tym pojedynku. Wydawało się, że gospodynie uporządkowały grę, ale nic z tego - znowu zaczęły seryjnie popełniać błędy, w efekcie jarosławianki do przerwy prowadziły 16:13.
W drugiej połowie elbląska defensywa wyglądała jak „ser szwajcarski”, więc nie było mowy o odrobieniu strat. W 58. min Handball wygrywał 32:26 i było po meczu.
W sobotę Start podejmie Energę Szczypiorno Kalisz.
* Inne wyniki, grupa mistrzowska: Zagłębie Lubin - KPR Gminy Kobierzyce 38:23 (20:11), Urbis Gniezno - Młyny Stoisław Koszalin 27:25 (14:12), Piotrcovia Piotrków Tryb. - FunFloor Lublin 20:31 (11:14); grupa spadkowa: Energa Szczypiorno Kalisz - Galiczanka Lwów 26:20 (15:9).

10. Kalisz 12 465:584

I LIGA\\\ W 18. kolejce I ligi wysokie zwycięstwa odniosły Warmia i Jeziorak, Szczypiorniak także tradycyjnie wysoko przegrał, a Jedynka KODO Morąg miała wolny termin.
* Wyniki: Abramczyk AZS UKW Bydgoszcz - Warmia Energa Olsztyn 27:42 (17:21), Szczypiorniak Olsztyn - BODEGA Grudziądz 21:33 (10:16), Aqua-Instal Jeziorak Iława - Sparta Oborniki 39:29 (22:14), Sambor Latocha Agropom Tczew - E.LINK Gwardia Koszalin 24:42 (11:22), SMS ZPRP I Kwidzyn - Tytani Wejherowo 37:26 (17:18), KPR Gryfino - USAR Kwidzyn 28:26 (14:14).

* mecz mniej ** 2 mecze mniej *** 3 mecze mniej

II LIGA\\\ 14. kolejka: Krajna Nakło - Silvant Handball Elbląg 22:28 (9:14), SMS ZPRP III Kwidzyn - Czarni Olecko 38:36 (22:13).