Olsztynianin z olimpijską przepustką!

2024-03-01 18:25:19(ost. akt: 2024-03-01 18:37:32)

Autor zdjęcia: archiwum domowe

STRZELECTWO SPORTOWE\\\ Wielki sukces warmińsko-mazurskiego sportu! Maciej Kowalewicz, strzelec Gwardii Olsztyn, podczas mistrzostw Europy zajął czwarte miejsce, dzięki czemu zdobył olimpijską przepustkę do Paryża.
Gospodarzem mistrzostw Europy są Węgry, które okazały się bardzo szczęśliwe dla Macieja Kowalewicza. Olsztynianin w konkurencji Karabin Pneumatyczny 60 strzałów (KPN 60) najpierw zajął siódme miejsce w kwalifikacjach, co dało mu awans do ośmioosobowego finału. Warto dodać, że kwalifikacje stały na bardzo wysokim, najwyższym w historii rywalizacji mężczyzn, poziomie, bo strzelec Gwardii był dopiero siódmy, chociaż osiągnął aż 630,3 pkt!
W finale było jeszcze lepiej, bowiem olsztynianin ostatecznie zajął czwarte miejsce. Zabrakło mu jedynie 0,3 punktu do podium, ale i tak miał olbrzymie powody do dumy i radości, ponieważ zdobył jedną z dwóch olimpijskich kwalifikacji! Drugą wywalczył Węgier Peni, który zdobył srebrny medal - zawodnicy z miejsca pierwszego i trzeciego już wcześniej mieli zapewniony start w stolicy Francji.
Kwalifikacja, którą zdobył Maciej Kowalewicz, nie jest co prawda dla niego osobiście, tylko dla kraju, jednak trudno sobie wyobrazić, by otrzymał ją ktoś inny.
Tym samym po raz pierwszy nasze województwo będzie miało swojego reprezentanta podczas olimpijskiego konkursu w strzelectwie sportowym.
Z dumą przypominamy, że w niedawno rozstrzygniętym 63. Plebiscycie na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa, który organizuje Gazeta Olsztyńska, Maciej Kowalewicz zajął drugie miejsce.