Świąteczny "prezent"

2023-12-23 19:46:37(ost. akt: 2023-12-23 20:09:45)

Autor zdjęcia: indykpolazs.pl

W Gdańsku w 13. kolejce PlusLigi Indykpol AZS nie urwał nawet seta miejscowemu Treflowi.
* Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (29:27, 25:22, 25:21)

Po raz kolejny olsztynianie musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Szerszenia i znowu sobie nie poradzili. Poza tym w podstawowym składzie na rozegraniu Jankiewicz zastąpił Tuanigę.
Słabo spisał się Karlitzek (w pierwszym secie skończył dwa z siedmiu ataków), nie błyszczał także Souza, mimo to w pierwszym secie Indykpol AZS prowadził 15:13, po czym miał dwie piłki setowe (24:23 i 25:24). Niestety, końcówka należała do gospodarzy...

W drugiej partii wydawało się, że olsztynianie wyciągnęli wnioski z tej porażki, bo po kilku minutach prowadzili 11:7. Ale wystarczyła chwila i po przewadze nie było śladu (13:13). Zdenerwowany trener Javier Weber na boisku wpuścił Tuanigę, ale nic to nie zmieniło, bo znowu górą byli gdańszczanie, którzy w trzecim secie postawili kropkę nad i.

Porażka oznacza, że olsztynianie wypadli z czołowej ósemki, a ich szanse na udział w Pucharze Polski zmalały do minimum (zagra w nich sześć czołowych zespołów po pierwszej rundzie PlusLigi).

* 13. kolejka, piątek: Ślepsk Suwałki - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (17.30), LUK Lublin - Norwid Częstochowa (20.30); sobota: Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn (17.30), Enea Czarni Radom - Skra Bełchatów (20.30); 29 grudnia: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów (17.30), Projekt Warszawa - Stal Nysa (20.30); 30 grudnia: Aluron Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel (14.45), Barkom Lwów - GKS Katowice (20.30).