Cuda w Ekstraklasie

2023-12-18 12:00:00(ost. akt: 2023-12-18 11:24:43)
W meczu z Jagiellonią pierwszego gola dla Puszczy zdobył Artur Siemaszko (przy piłce)

Autor zdjęcia: PAP/Łukasz Gągulski

PIŁKA NOŻNA\\\ W 19. kolejce Ekstraklasy Jagiellonia Białystok na wyjeździe zremisowała 3:3 z Puszczą, chociaż na stadionie Cracovii, gdzie domowe mecze rozgrywa beniaminek z Niepołomic, goście po 28 minutach wygrywali 3:0!
W Krakowie w 50. minucie sygnał do odrabiania dużych strat dał Artur Siemaszko (były zawodnik pierwszoligowego Stomilu Olsztyn), a później dwie bramki - obie z rzutów karnych - zdobył reprezentant Mołdawii Artur Craciun. Ten sam piłkarz, również z jedenastki, zapewnił zwycięstwo Puszczy w poprzedniej kolejce nad Widzewem 1:0.
Równie skwaszone miny - jak kibice Jagiellonii - mają sympatycy Lecha, bo poznaniacy do 79. minuty wygrywali 2:0 w Radomiu, ale w końcówce dali sobie strzelić dwa gole (gospodarze do remisu doprowadzili w szóstej doliczonej minucie!). Inna sprawa, że Lech od 64. minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Szweda Karlstroema.
A że było to kolejne niepowodzenie „Kolejorza”, więc posadę stracił trener John van den Brom. Holendra zastąpił Mariusz Rumak, który w latach 2012-14 już prowadził poznański zespół.
Wpadki faworytów to dobra informacja dla pewnego już pierwszego miejsca na koniec roku Śląska. Wrocławianie pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:1, a swoją 14. bramkę w sezonie zdobył lider klasyfikacji strzelców Erik Exposito. Był to już 16. z rzędu ligowy mecz podopiecznych Jacka Magiery bez porażki. Wrocławianie zgromadzili już 41 punktów, czyli o trzy więcej niż... przez cały poprzedni sezon. Wówczas z trudem wywalczyli utrzymanie w elicie.
Coraz większy niepokój panuje natomiast w Widzewie. Zasłużony klub doznał trzeciej ligowej porażki z rzędu, tym razem 1:2 z Pogonią, która awansowała na czwarte miejsce.

* Górnik Zabrze - Warta Poznań 3:0 (Yokota 28, Kaprálik 47, Podolski 90)
* Puszcza Niepołomice - Jagiellonia Białystok 3:3 (Siemaszko 50, Crăciun 63 k, 83 k - Wdowik 9, 17, Imaz 28)
* Radomiak Radom - Lech Poznań 2:2 (Abramowicz 79, Rocha 90 - Kwekweskiri 30, Pereira 50)
* Widzew Łódź - Pogoń Szczecin 1:2 (Álvarez 43 - Grosicki 45, Kouloúris 52)
* Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 1:2 (Muñoz 84 - Rzuchowski 46, Expósito 75)
* ŁKS Łódź - Ruch Chorzów 1:1 (Hoti 32 - Przemysław Szur 90)
* Raków Częstochowa - Korona Kielce 1:0 (Malarczyk 87 samob.)
* Legia Warszawa - Cracovia 2:0 (Kun 46, Kramer 86 k)
* Piast Gliwice - Stal Mielec (poniedziałek, g. 19)